Z badań wynika, że każda kobieta ma w swojej szafie co najmniej dziesięć par butów. Podobno panom wystarczają trzy pary… Kobiety argumentują rozmiary swojej kolekcji tym, że lubią być przygotowane na każdą okazję. Pamiętać jednak należy, że wybór butów w stylizacjach biznesowych powinien być starannie przemyślany, gdyż niesie za sobą konsekwencje w postrzeganiu nas jako osoby profesjonalnej, z klasą, na odpowiednim stanowisku.

O czym zatem należy pamiętać? W telegraficznym skrócie prezentujemy najważniejsze zasady dotyczące butów w modzie biznesowej damskiej.

– Szpilki nie mogą być wyższe niż 7 cm, a wysokość obcasów powinna być dobrana tak, by kobieta potrafiła się w nich poruszać.

– Bardzo wysokie lakierowane szpilki są zdecydowanie nieodpowiednie.

– Najlepiej w sytuacjach formalnych sprawdza się skóra gładka.

– Zamsz nadaje stylizacjom sportowego/codziennego stylu, dlatego nie będzie pasował do bardzo formalnych stylizacji.

– Grubość obcasa winna być dostosowana do budowy ciała kobiety. Panie posiadające mocne łydki nie powinny nosić cienkich szpilek, gdyż taki obcas podkreśli ich masywność.

– Palce stóp muszą być ZAWSZE zakryte. Latem dopuszczalne jest założenie butów odsłaniających piętę.

– Do mniej formalnych stylizacji można stosować bardziej formalne buty (np. stylizowane na męskie oksfordy, lotniki), ale sytuacja odwrotna jest niedopuszczalna.

– Buty, oczywiście, powinny być zawsze czyste i wypolerowane.

 

Podsumowując – w odniesieniu do dress code’u biznesowego każdej z Pań faktycznie wystarczyłyby wspomniane przez mężczyzn 3 pary bardzo dobrej jakości butów – klasycznych, eleganckich, stonowanych. Natomiast cała reszta szalonych, lakierowanych, niebotycznie wysokich szpilek na pewno przyda się na inne okazje 😉