Wszyscy wiemy, że kelner jest wizytówką restauracji, a recepcjonista to pierwsza osoba, z którą wita się gość hotelowy. Jeśli jesteś właścicielem firmy, w której spójny i charakterystyczny wizerunek każdego niemal pracownika jest wizytówką (np. restauracji, hotelu, baru itp.), to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że kluczem do profesjonalnego wizerunku jest dobrej jakości uniform służbowy.

EKSPLOATACJA

Najistotniejszym punktem w wyborze stroju jest materiał. I o ile na swój prywatny garnitur czy koszulę wybierzemy zupełnie inną tkaninę, o tyle w przypadku uniformów musimy kierować się innymi czynnikami. Wyobraź sobie, że chodzisz do pracy 5 dni w tygodniu i na cały rok masz do dyspozycji 2 pary spodni, 2 kamizelki i 2 koszule… A teraz wyobraź sobie, że spotkaliśmy się z sytuacjami, kiedy właściciel obiektu decydował się na minimum zamówienia, czyli: 1 para spodni, 1 kamizela, 2 koszule na osobę, a uniform miał być wymieniony dopiero po roku… Żadna szlachetna tkanina nie wytrzyma takiego obciążenia i nie będzie prezentowała się dobrze przez rok intensywnej eksploatacji.

PRANIE

Biorąc pod uwagę również fakt, iż zazwyczaj uniformy nie są prane zgodnie z zaleceniami na metkach (zalecane pranie chemiczne/pranie ręczne/pranie w temp. 30ºC), to przy takim użytkowaniu i czyszczeniu z wełny czy egipskiej bawełny niewiele pozostanie. Co zatem wybrać?

BUDŻET

Wiemy już, że w przypadku uniformów służbowych wełna nie zdaje egzaminu. Po pierwsze, właścicieli restauracji czy hoteli na nią nie stać (kelnerzy musieliby mieć co najmniej po 2 zestawy odzieży na głowę, wykonane z kosztownej wełny wysokoskrętnej, a uniformy winny być prane jedynie chemicznie, co generowałoby dodatkowy koszt). Po drugie, przy tak ogromnej eksploatacji wełna szybko się zniszczy, nie wyglądając adekwatnie do poniesionych kosztów zakupu uniformów.

TKANINY MIESZANE (PÓŁSYNTETYCZNE)

Polecamy zatem tkaniny syntetyczne w składzie poliester / wiskoza, dużo bardziej wytrzymałe. W przypadku dużej rotacji pracowników, gdy uniformy są ‘przechodnie’ domieszka elastanu może pomóc w rozwiązaniu tego problem – choć też nie zawsze, bo dodatek elastanu nie oznacza, że uniform jest z gumy 😉

Na początku cały proces doboru odpowiedniego ubioru firmowego wydaje się skomplikowany. Proszę jednak pamiętać, że nam również zależy na Twojej i Twojego personelu satysfakcji, więc jesteśmy w tym razem. Mamy potrzebną wiedzę i doświadczenie by rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i pomóc zaprojektować idealny uniform.